Fotogalerie dětské skupiny Koťátka

 

 

 

 

 

 

 

Rozsvícení vánočního stromečku

Mikuláš

Zdobení vánočního stromečku

Pečení a zdobení perníčků

Drakiáda

Dýňování

Podzimní canisterapie

Canisterapie

Den dětí na rozkvetlé louce

 

Odpolední tvoření

Za slunečného počasí a s úsměvem na tváři dětí i rodičů jsme si společně užili krásný středeční den. Děkujeme touto cestou všem rodičům, že si udělali čas a zúčastnili se s námi Odpoledního tvoření. Také děkujeme rodičům za milé, sladké pohoštění pro děti a dospělé.       Tety z Koťátek

Velikonoční tvoření

Vítání jara

Karneval

 

Děkujeme všem rodičům, že na karneval své děti připravili a krásně nazdobili.

Den s tučňáky

Vánoční nadílka

Mikulášská nadílka

Rozsvěcování a zdobení stromečku

Pečení a zdobení perníčků

Drakiáda

Dýňování

Podzimní tvoření

Cesta do Afriky

Maškarní karneval

Eskymácký den

Rozsvěcování vánočního stromečku

Vánoční besídka

Mikulášská nadílka

Pečení a zdobení perníčků

Drakiáda

Dýňování

Podzimní tvoření

Přírodní materiály, které s dětmi sbíráme na zahradě jeslí nám umožňují kreativní tvoření a navíc si při sběru spolu s dětmi užijeme spoustu legrace.

Také studenti ze Střední zdravotnické školy, kteří jsou u nás na praxi, se aktivně zapojují do sběru přírodních materiálů a motivují děti k tvoření.

Námořnický dětský den

Karneval 

Bílý den v jesličkách

Dne 29. 1. 2020 jsme si uspořádali v jesličkách bílý den. Vyzdobili jsme si společně hernu na bílo a po celý den jsme nosili bílé oblečení. Děti si přinesli své oblíbené plyšáčky v bílé barvě a mohla začít minidiskotéka, kde nechyběly naše oblíbené bubliny z bublifuku :-) I naše celodenní strava byla bílá, ... zkrátka celý den byl ve znamení bílé barvy. Během dne jsme si povídali o pohádce „Hrnečku vař“ a mohli jsme si vyzkoušet vařit bílou kaši v kouzelném hrnci. Na závěr jsme si vyráběli své vlastní kouzelné hrníčky.

Tento den jsme si moc užili a těšíme se na další akci.

Bíla je kašička,
z krupice a mlíčka.
Bílé jsou křídy,
od tety Lídy.
Bílá jsou vajíčka,
co snáší slepička.

Vánoční besídka

Mikulášská nadílka

Pečení a zdobení perníčků

 001  002

 Dýňování

001 002

Drakiáda

Dne 7. 10. jsme se s dětmi vydali na zahradu jeslí poštět draky :-) Přestože vítr moc nefoukal, podařilo se nám dráčky dostat na oblohu. Dopoledne jsme si společně hezky užili a už se těšíme, až půjdeme zase pouštět draky. Kdo chce, může se přijít podívat :-)

dra

 

Den matek

Dne 13. 5. jsme uspořádali besídku ke Dni matek. Přišly se na nás podívat nejen maminky a to nám udělalo radost :-) Oslavili jsme svátek maminek, zatancovali jsme jim, zazpívali a předali jim přáníčka. Děkujeme za Vaši účast.

Velikonoční tvoření

Dne 17. 4. 2019 proběhlo v dopoledních hodinách velikonoční tvoření. Nejprve jsme vytvářeli z krepového papíru kuřátka, poté jsme zdobili velikonoční vajíčka technikou razitkování a na závěr jsme vyráběli pro rodiče velikonoční přáníčka. Byla to zábava, pěkně jsme si to užili. Děkujeme mamince, která přinesla dětem krásně zdobená perníková velikonoční vajíčka. Vykouzlila dětem úsměv na tváři.

Zdobení velikonočních perníčků s rodiči

Dne 9. 4. jsme s dětmi pekli velikonoční perníčky a 15. 4. jsme prožili pěkné odpoledne s rodiči a společnými silami jsme perníčky nazdobili.

Vítání jara

Na jaře, na jaře, čáp jede v kočáře, hej hopy, hej hopy, hej hopy hop.

Čáp veze sluníčko, točí se kolečko, hej hopy, hej hopy, hej hopy hop.

Karneval

Dne 20. 2. 2019 se všechna naše Koťátka, včetně tet, přestrojila za postavy z pohádek. Během karnevalového zábavného dopoledne se uskutečnila přehlídka masek, různé soutěže (hod na cíl, slalom, překážková dráha,…) a naše oblíbená minidiskotéka s bublinkami. Pro radost dětí byla v závěru dopoledne každá z masek sladce odměněna :-)

Eskymácký den

Dne 28. 1. 2019 proběhl na zahradě jeslí a na terase Koťátek Eskymácký den. Počasí nám přálo, a tak si mohli naši malí Eskymáci vyzkoušet postavit svoje vlastní iglů. Zpestřením zábavného dopoledne byla koulovačka mezi Eskymáky, lovení rybiček a jízda ze zasněženého kopce.

 

U příležitosti odchodu našich dětí do MŠ, jsme se s nimi rozloučili zdravou a chutnou svačinkou.