Psalo se o nás

Jak plyne čas v jeslích a co nás čeká

Rok 2022 byl v našich Jeslích velmi pestrý.

Každý měsíc probíhaly zajímavé akce jako zdobení perníčků s rodiči, vítání jara, canisterapie, dýňování, drakiáda a mnohé další. S dětmi, které od nás odcházely do mateřské školky, jsme se v létě rozloučili velkou bublinkovou party s klaunem.

V prosinci jsme zakončili rok 2022 rozsvěcováním vánočního stromku společně s rodiči a dětmi na nádvoří jeslí. Ale toto vše je již za námi a už se těšíme na další akce pro děti.

A co zajímavého se u nás děje právě nyní? V současné době probíhá v našich Jeslích jako každý rok praxe žáků ze Střední zdravotnické školy, Frýdek-Místek, p.o. a nově také odborná praxe 3 německých žákyň ze Střední odborné školy v Dolním Sasku. Pod odborným vedením pečujících osob mají možnost shlédnout, jak probíhá v takovémto zařízení každodenní péče a výchova o děti do 3 let. V polovině ledna se děvčata společně s tetami podílely na zábavné akci pro děti s názvem „Bílý den“. Akce proběhla na každé dětské skupině, ale vždy v odlišném duchu. Vzájemná spolupráce zaměstnanců Jeslí, českých žáků a německých žáků zprostředkovává výměnu odborných zkušeností i dovedností. Přináší obohacení po jazykové stránce nejen všem zúčastněným, ale hlavně dětem, které se tak přirozenou formou při hře a komunikaci seznamují s německým jazykem a v rámci odpoledního kroužku zábavnou formou také s anglickým jazykem.

A co nás čeká v nejbližší době? Dne 3. února společně s rodiči a dětmi prožijeme zábavný karneval v sále Centra aktivních seniorů. V rámci programu jsou pro děti připraveny zajímavé soutěže, fotokoutek, malování na obličej, tancování, promenáda dětí v maskách a nakonec i sladká odměna. Rodiče mohou přijít i se sourozenci našich dětí. Už se na všechny těšíme.

Kolektiv zaměstnanců, Jesle Frýdek-Místek, p. o.

Článek vyšel na webových stránkách Statutárního města F≈M

 

Děti prožívají v jeslích dny plné her

Jesle Frýdek-Místek jsou ojedinělým zařízením, do kterého se děti každý den těší. O to více se těšily 1. června, kdy jim zaměstnanci připravili dětský den. Dětská skupina Broučci prožila dobrodružství s piráty a námořníky, děti ze skupiny Koťátka se proměnily v berušky, motýly, broučky, mravenečky, květinky a vydaly se po stopách luční zábavy, zatímco kouzelné pohádkové bytosti čekaly na skupinu Kuřátka. Na přípravách se podíleli také rodiče a dětem zajistili zajímavé oblečení.

V jeslích fungují tří dětské skupiny po 18 dětech ve věku od jednoho do tří let. „Naše služby nabízíme i těm, kteří pobírají rodičovský příspěvek a mohou využít naše služby pod dobu 92 hodin v kalendářním měsíci, aniž by přišli o tento příspěvek. Děti tak mohou mít docházku jen některé dny v týdnu nebo pravidelnou každodenní. Rodiče s naší pomocí snadněji skloubí svůj rodinný a profesní život,“ uvedla ředitelka jeslí Jana Kocichová. Při nástupu nového dítěte je rodičům nabídnut týdenní adaptační proces, kdy si dítě zvyká na nový kolektiv.

Péči o děti zajišťuje vyšší počet odborných zaměstnanců.

Článek vyšel ve Zpravodaji F≈M - červen 2022